KONST / Litografier / Färglitografi 13636508
nr 1363 6508
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Färglitografi, Kräftor kräva dessa drycker. Ej signerad. 57x43 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 30 november 2020
kl 20:21:35
1.000 kr
2.000 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.600 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström